Jarmo Jagomägi
, Reporter
Matthias Tass palliga.
Matthias Tass palliga. Foto: Basketbalclub Oostende/Facebook

Matthias Tassi koduklubi Oostende Filou alustas Belgia-Hollandi ühise liiga hooaega kodus kindla 85:63 võiduga Aalsti Okapi üle. Tähtsat rolli mängis ka Eesti koondise keskmängija.

Pärast võrdset, võõrustajate 40:37 paremusega lõppenud avapoolaega pandi järgneva 20 minutiga oma paremus selgelt maksma. Oostende võitis kolmanda veerandaja 17:11 ja neljanda 28:15.

Põhiviisikusse kuulunud Tass sai platsil mütata 24 minutit. Ta viskas kuus punkti (kahesed 5/1, vabavisked 6/4), noppis viis lauapalli ja tegi mängu parimana kolm vaheltlõiget. Satsi parim oli 21 silmaga Khalil Ahmad.

Liigas osaleb mõlemast riigist kümme võistkonda. Oostende tuli mullu Belgia tšempioniks, aga kaotas ühisliiga finaalis mängudega 1:2 Leidenile.

Tassi koduklubi pääses otse ka Meistrite liiga põhiturniirile. Seal alustatakse hooaega 17. oktoobril Türgi klubi Karşıyaka vastu.