ANALÜÜS Kalev/Cramo puslest näib puuduvat üks väga oluline tükk. Või tuleb see tiimist üles leida?

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Oleksandr Kovliar on tasemes sammu edasi astunud, aga kas ta suudab tiimi oma õlule võtta? Foto: fiba

Eelmisel hooajal väga heade esitustega fännide südamed võitnud Heiko Rannula ajastu Kalev/Cramo tänavune Euroopa retk algas parajalt külma duššiga.

Meistrite liiga kvalifikatsiooni veerandfinaali Türgis alustati hästi. Tugeva kaitse toel saadi Rootsi valitseva meistri Norrköpingi vastu 6:0 ja 12:2 algedu. Peamiselt ameeriklastele toetuv vastassats jõudis teise veerandaja keskpaigas 29:29 viigini, ent poolajaeelne 16:2 vahespurt andis Kalevile korraliku edu.

Pikalt pausilt naastes said vastased aga kohati maa-ala kaitsega üllatades kiiresti mängu tagasi. Kusjuures Rannula võttis aja maha juba 49 sekundi järel. Meie mehed hoidsid küll edu, ent Norrköping püsis löögiulatuses. 2.49 enne lõppu pääses Rootsi tiim esmakordselt juhtima, viimaste minutitega kallutati kohtumine enda kasuks.