E, 4.12.2023

Võrkpalli Balti liiga sai uue nime

Postimees Sport
Copy
Võidukad Tartu Bigbanki pallurid tõstmas pea kohale Balti liiga 2023. aasta võidukarikat.
Võidukad Tartu Bigbanki pallurid tõstmas pea kohale Balti liiga 2023. aasta võidukarikat. Foto: Marko Uusküla / volley.ee

Eesti Võrkpalli Liit ja ringmajandusettevõte Cronimet Nordic sõlmisid pikaajalise koostöölepingu, mille tulemusel kannab Eesti, Läti ja Leedu võrkpalliklubisid ühendav Balti liiga nüüdsest nime Cronimet liiga.

«Ringmajandusettevõttena töötab Cronimet iga päev selle nimel, et luua meie lastele puhtam ja väärtuslikum elukeskkond. Kuid väärtuslikku elukeskkonda saavad arendada vaid terved ja targad inimesed. Tervislikult elatud elu üks tagaja on kindlasti sport – just seepärast oleme otsustanud hariduse kõrval ka sporti toetada,» ütles Cronimet Nordicu juht Eva Pedjak pressiteate vahendusel. «Võrkpall on Eestis pikkade traditsioonidega ja positiivse kuvandiga intelligentne spordiala – need on põhjused, miks meie valik just võrkpallile langes.»

Eesti Võrkpalli Liidu presidendi Hanno Pevkuri sõnul on võrkpalliperel sõlmitud lepingu üle väga hea meel. «Võrkpall on Eesti edukaim pallimänguala, aga selleks, et see oleks nii ka tulevikus, on meil lisaks riigi toele vaja ka erasponsorite abi. Kõrgel sportlikul tasemel ja hästi organiseeritud kodune klubivõrkpall on pinnas, kus saavad tuule tiibadesse mängijad, kellest sõltub meie rahvuskoondise edu,» ütles alaliidu president lepingu olulisust kommenteerides. «Cronimeti väärtused ja visioon Eesti elu edendajana teeb neis meie spordiala jaoks ideaalse partneri.»

Cronimet liigas osaleb sel hooajal 8 klubi - 4 Eestist, 3 Lätist ja 1 Leedust. Liiga põhiturniir kestab oktoobrist veebruarini, Baltimaade meister selgub märtsi algul peetaval finaalturniiril.

2023-24 hooaeg algab 1. oktoobril Tallinnas kui esimeses mängus on vastamisi valitsev Eesti meister Selver/TalTech ja valitsev Balti meister Bigbank Tartu. Kohtumist näitab otseülekandes Postimees.ee ja telekanal Duo 5.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles