Algviisikusse kuulunud Riismaa aitas koduklubi Meistrite liiga kvalifikatsiooniturniiri finaali

21-aastane Joonas Riismaa.
21-aastane Joonas Riismaa. Foto: Tairo Lutter

Eesti korvpallikoondislase Joonas Riismaa koduklubi Brindisi jõudis Meistrite liiga kvalifikatsiooniturniiril finaali. Poolfinaalis seljatas Itaalia klubi 78:63 Hollandi 17-kordse meistri Den Boschi.

Veerandfinaalis suurepärase esitusega Brindisi edasi aitanud Riismaa kuulus teist kohtumist järjest algviisikusse. Kahjuks ei paistnud isiklikus plaanis eestlane liiga eredalt silma. Ainult viis minutit mänguaega teeninud Riismaa ei suutnud punktiarvet avada (visked 0/3), ent võttis ühe lauapalli, jagas ühe korvisöödu ja tegi kaks vaheltlõiget.

Poolfinaal algas Itaalia klubile keeruliselt, kui esimestel minutitel jäädi hätta korvi alla surunud Den Boschi meestega. Hollandi klubi haaras 13:6 algedu, ent peagi võttis Brindisi juhtohjad üle. Itaalia klubi võitis poolaja 39:34 ning kohtumise lõpus nauditi 22-punktilist eduseisu. Lõpuks särasid tablool Brindisi 78:63 võidunumbrid.