Tartu Ülikool mängis viimasel minutil suure eduseisu maha ja teenis valusa kaotuse

Märt Rosenthal ei suutnud Tartut võidule viia.
Märt Rosenthal ei suutnud Tartut võidule viia. Foto: Sander Ilvest

Tartu Ülikool/Maks&Moorits pidas täna Eesti-Läti ühisliigas esimese kodumängu, kui võõrustati Ventspilsi meeskonda. Suure eduseisu maha mänginud Eesti klubi pidi lõpuks lisaajal lätlaste 88:83 paremust tunnistama.

Tartu alustas hooaja esimest kodumängu suurepäraselt, kui kohtumist alustati 12:2 spurdiga. Seejuures omas Eesti klubi pidevalt initsiatiivi ning eduseis kasvas mitmel korral kahekohaliseks.

Avaveerandi võitis lõpuks Tartu 19:16 ning poolajapausile mindi nende 42:33 eduseisul. Ka teisel poolajal suutis Tartu mängu enda ohjes hoida ning viimasele veerandile mindi vastu 60:51 juhtpositsioonilt. Veel minut enne kohtumise lõppu olid tartlased 75:67 juhtimas, ent seejärel tekkis täielik võidukramp.