Uus hooaeg toob Kristjan Ilvesele ja tema konkurentidele nii mõndagi uut

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Copy
Kristjan Ilves.
Kristjan Ilves. Foto: Tairo Lutter

Rahvusvahelise suusaliidu (FIS) kahevõistluse komitee kinnitas 2023/2024 hooaja lõpliku võistluskalendri ning teatas uuendustest, mis eesseisval hooajal jõustuvad.

FIS püüab järjekindlalt tõsta konkurentsi kahevõistlejate seas ning püüdleb pidevalt ala atraktiivsemaks muutmise poole. Seetõttu katsetati ka suve lõpus toimunud Grand Prix etapil uut võistlusformaati ning 3D-kehamõõtmisskannerit, mis on aluseks suusahüpete võistluskombinesoonide valmistamisel, seisab pressiteates.

Võistlusformaatides on oodata uuendusi kontinentaalkarikasarjas, kus võistluskavasse lisandub segateatesprint. Lisaks ootab Ruka maailmakarikaetapil ees uus formaat individuaalne compact, mis erineb tavapärasest Gunderseni meetodist. Nimelt näeb reegel välja, et suusarajale suunduvad võistlejad mitte hüppemäel saavutatud koha järgi, vaid fikseeritud stardiaegadega.

Eelseisval hooajal võetakse võistlejate kombinesoonide mõõtmiseks kasutusse 3D-skänner, mille peamine eesmärk on FISi silmis tõsta võistlejate taset ning konkurentsi. Lisaks muudeti saabaste sisse minevate kiilude kõrguse reegleid. Uuendus muutub tulevikus kohustuslikuks kõikidel maailma- ning kontinentaalkarikavõistlustel.

Kahevõistluse komitee kinnitas pikisilmi oodatud 2023/24 MK-kalendri, kuhu kuulub ka 9.-11.veebruaril 2024 Tehvandi Spordikeskuses toimuv Otepää kahevõistluse MK-etapp.

«FISi kahevõistluse komitee poolt välja toodud uuendused annavad alust arvata, et nad on pühendunud ala atraktiivsemaks muutmisele just pealtvaatajatele mõeldes. Meil on hea meel tuua Otepääle maailma parimad kahevõistlejad ja ootame kõiki kolmeks põnevaks võistluspäevaks meiega ühinema,» ütles Otepää MK-etapi korralduskomitee esimees Ago Markvardt.

Viessmann FIS Kahevõistluse MK Otepää maailmakarikaetapi pileteid saab eelmüügist soetada Piletitasku piletimüügikeskkonnas.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles