BLOGI Võitluse andnud Kristin Tattar jäi suurturniiril esimesena pjedestaalilt välja

Kristin Tattar.
Kristin Tattar. Foto: Kermo Benrot, Postimees

Kettagolfi profituurile pandi sel nädalal suurejooneline punkt. USA Põhja-Carolina osariigi Charlotte linnas peeti profituuri meistrivõistlused, kus Kristin Tattar jäi neljandat positsiooni jagama. Postimees vahendas turniiri otseblogis.

Enne turniiri:

Kettagolfarite kaheksa kuud kestnud profituur saab sel nädalal võimsa lõppvaatuse, kui peetakse profituuri meistrivõistlused. Kaheksandat korda toimuvale turniirile kvalifitseerus ainult 20 naiskettagolfarit ning nende hulgas mõistagi ka maailma esinumber Kristin Tattar.

Profituuri meistrivõistluste formaat erineb tavalistest suurturniiridest. Esiteks on mängijad endale turniiriks teeninud asetused, mis omavad väga suurt kaalu. Teiseks peetakse kahel võistluspäeval poolfinaalid, kust kahele finaalpäevale kvalifitseeruvad kaheksa edukamat.

Nüüd täpsemalt asetustest. Turniirile kvalifitseerunud mängijat teenisid vastavalt tänavuse hooaja tulemustele endale asetused. Eelkõige mängib kõrge asetuse omamine rolli poolfinaalides, kus teeniti eelis konkurentide suhtes.

Esimest asetust omab Tattar, kes läheb poolfinaali avapäevale vastu skooriga -5. Kokku teenis endale avapäevaks vähemalt ühe «tasuta» viske 12 mängijat. Ülejäänud kaheksa alustavad tavapärase skooriga 0.

Kahele finaalpäevale pääsevad kaheksa edukamat poolfinalisti. Poolfinaali tulemused nullitakse finaalpäevadeks ning enam ei teeni kõrgemalt asetatud mängijad boonusviskeid.

Profituuri meistrivõitluste FPO arvestuse asetused

1. Kristin Tattar (Poolfinaali alustamiseks skooriks -5)