Eesti esireket oli väga lähedal kahekordsele suure slämmi veerandfinalisti alistamisele

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Mark Lajal
Mark Lajal Foto: Karl Toomsoo

USAs Fairfieldis toimuval ATP Challenger 75 turniiril kaotas Eesti meeste tennise esireket (ATP 237.) Mark Lajal teises ringis 6:1, 6:7 (4), 1:6 Tennys Sandgrenile (ATP 204.).

Pärast kindlat avaseti võitu jäi 22-aastane Lajal teises vaatuses 2:5 kaotusseisu. Seejärel võitis ta aga neli geimi ja järjest ning servis kohtumise võidu eest. Oma pallingul õnnestus siiski teenida vaid üks punkt. Kiires lõppmängus oli juba üsna kindlalt parem Sandgren.

Nõnda ka otsustavas setis. Juulis 32. sünnipäeva tähistanud ameeriklane ei jätnud enam endast kümme aastat nooremale kolleegile võimalust. Matš kestis 2 tundi ja 21 minutit.

Sandgren on jõudnud kahel korral Austraalia lahtistel veerandfinaali. Maailma edetabelis on ta parimal juhul hoidnud 41. positsiooni. Viimati oli kogenud mängija esisajas mullu jaanuaris.

Lajal pole viimasel kuuel turniiril teisest ringist kaugemale jõudnud.