ANALÜÜS Vutikoondis jäi fännide ees häbisse. Kui kaua veel sõidetakse allamäge? (1)

Ville Arike
Pärast mängu Aserbaidžaaniga kostis publikust ka hõikeid "Häbi!" ning näidati pöidlaid allapoole. Foto: Tairo Lutter

Eesti jalgpallikoondis lahkus mängus Aserbaidžaaniga väljakult nii poolajapausile kui ka pärast lõpuvilet fännide buutamise ja vilede saatel. Hõigati ka «Häbi! Häbi!» ning näidati pöidlaid allapoole. Kaotus 0:2 endast FIFA edetabelis tagapool asuvale Aserbaidžaanile pole tore.

Jah, aserid mängivad meie meestega võrreldes kõvemates liigades ning nähtavalt on tehniliselt head, kuid probleem seisneb selles, mis väljakult vastu vaatab. Enam ei näe niisugust vaprat võitlust nagu kevadel võõrsil Austria vastu (viimastel minutitel kaotati 1:2).

Neli mängu järjest on kaotatud koguskooriga 0:15 ning on tõenäoline, et EM-valiksarja alagrupis pole nüüd enam viimasest kohast pääsu. Selleks tuleks novembris saada Austria ja Rootsi (kellele kuu aega tagasi kodus 0:5 kaotasime ja rahvas lõpus samuti vilet lasi) vastu 4 või 6 punkti ning loota, et Aserbaidžaan ei võta oma kolmest viimasest kohtumisest vastavalt ühte või kolme.