Poola liigas isiklikku punktirekordit korranud Jõesaar aitas klubil jätkata ideaalset seeriat

Christopher Krutto
Janari Jõesaar palliga.
Janari Jõesaar palliga. Foto: Anwil Włocławek/Facebook

Eesti korvpallikoondislane Janari Jõesaar aitas koduklubil Włocławeki Anwilil alistada 88:77 Gliwice GTK.

Eilne kohtumine algas võrdselt. Avaveerand lõppes 20:20 viigiseisul, kuid poolajaks õnnestus Anwilil 40:37 ette pääseda. Kolmandal veerandil astus Anwil suure sammu võidu suunas, kui võitis selle 26:12 ja suurendas eduseisu 66:49ni. Lõpuks vormistati 88:77 võit.

Jõesaar viibis väljakul täpselt 19 minutit ja viskas selle ajaga 13 punkti (kahesed 3/2, kolmesed 5/3). Lisaks korjas ta neli lauapalli ja tegi kaks vaheltlõiget. Negatiivse poole pealt läks kirja üks pallikaotus.

Kusjuures 13 punkti tähistab Jõesaare isikliku punktisumma rekordi kordamist Poolas.

Anwili parimaks kerkis poolakas Jakub Garbacz, kelle arvele jäi 17 silma. Üleplatsimeheks kerkis 24 punktiga GTK mängija Koby McEwen.

Anwil on teinud hooajale suurepärase alguse ja senisest neljast mängust on liigas võidetud kõik. Sellega hoitakse Poola liigas hetkel ka esikohta. Ilma kaotusteta jätkab sarnaselt Anwilile veel vaid Varssavi Dziki.