TalTech pistis kotti Ventspilsi, Tartu Ülikool omakorda VEFi

Toimetas Karl Juhkami
TalTech/Optibeti mängijad.
TalTech/Optibeti mängijad. Foto: Facebook @TalTechBasketball

Eesti-Läti korvpalliliigas teenisid täna magusad võidud TalTech/Optibet, kes oli lisaajal 100:98 üle Ventspilsist, ja Tartu Ülikool Maks & Moortis, kes alistas Riia VEFi 74:72. Pärnu Sadam ja Rapla Avis Utilitas pidid leppima aga kaotustega.

TalTech võitis Ventspilsi vastu avaveerandi 22:19 ning kasvatas poolajaks eduseisu 48:38 peale. Kolmandal veerandajal õnnestus seda enam-vähem hoida (66:60), kuid katastroofilise viimase veerandi alguse tõttu – nelja ja poole minutiga visati kõigest kaks punkti – leiti end ühtäkki 68:72 kaotusseisust.

Raskes olukorras ei visatud aga püssi põõsasse ning poolteist minutit enne lõppu oldi ennast taas viigiseisu võideldud (77:77). Mitmel korral tundus, et TalTechil õnnestubki mäng enda kasuks kallutada – Ventspils saatis järjest eestlasi vabaviskejoonele, kust kõik tabasid –, kuid neli sekundit enne lõppu tabas Ishmael El-Amin ikkagi kolmese, viies kohtumise 86:86 seisuga lisaajale.