Matthias Tass tegi eurosarjas ilusa debüüdi

Matthias Tass palliga.
Matthias Tass palliga. Foto: Basketbalclub Oostende/Facebook

Eesti korvpallikoondise keskmängija Matthias Tass debüteeris Euroopa Meistrite liigas. Resultatiivselt esinenud Tass pidi koos koduklubi Oostende Filouga tunnistama Türgi tippklubi Karşıyaka Pinari 94:77 paremust.

Meistrite liiga alagrupiturniiri avavoorus sõitis Oostende kohe külla E-alagrupi selgele soosikule, kelleks on türklaste Karşıyaka. Tasavägine seis püsis teise veerandi alguseni. Teise veerandaja keskpaigast haarasid türklased initsiatiivi ega andnud kokkuvõttes Belgia tippklubile võimalust.

Vaatamata 17-punktilisele kaotusele võib Tassi individuaalset esitust esile tõsta. Eesti koondislase arvele jäi Meistrite liiga debüüdil 22 minuti jooksul 14 punkti, kolm lauapalli ja üks vaheltlõige. Tema kasuteguriks märgiti 14, mis oli Oostende paremuselt teine näitaja.