Kalju pronksiunistus sai otse nurgalöögist virutatud väravaga valusa hoobi

Toimetas Karl Juhkami
Nõmme Kalju pronksilootused said valusa põntsu.
Nõmme Kalju pronksilootused said valusa põntsu. Foto: Mailiis Ollino/Pärnu PM

Eesti jalgpalli kõrgliigas toimus täna kolm mängu, kust võidukalt väljusid Tallinna Kalev, Narva Trans ja Tallinna FCI Levadia.

Kalev võõrustas koduplatsil Pärnu Vaprust ning asus kohtumist juba 11. minutil Marek Kaljumäe tabamusest juhtima. Avapoolajal lõpus jäid pealinlased küll kümnekesi – punase kaardi teenis Georg Pank –, kuid neil õnnestus minimaalset eduseisu kaitsta ja kolm punkti tabelisse juurde kirjutada.

Sama tembuga sai hakkama ka Narva Trans, kes võõrustas piirilinnas Nõmme Kaljut. Külalised pealinnast asusid 28. minutil küll Igor Subbotini tabamusest juhtima, kuid riietusruumi mindi ikkagi 1:1 viigiseisus. 40. minutil realiseeris Transi poolt penalti Tristan Koskor.

Juhtohjad haarasid narvakad enda kätte 68. minutil, kui kolumblane Harlin Suarez skooris otse nurgalöögist. Kohtumise lõpetas Trans samuti kümnekesi, kuid nende õnneks näidati Reginald Mbu-Alidorile teist kollast kaarti alles teisel üleminutil.

Mesimagusa võidu teenis ka tabeli liider Levadia, kes oli kodupatsil 2:1 Tartu Tammekast. Kohtumise skoor avati juba 5. minutil, kui palli saatis oma võrku Reio Laabus, 28. minutil virutas Mollo Bessala võõrustajate teise.

Tammekal õnnestus kohe teise poolaja alguses, 47. minutil küll üks tagasi lüüa – täpne oli Dominic Laaneots – kuid enamaks külalistel jõudu ei jätkunud.