Eesti korvpallur tegi eurosarjas imelise mängu

Christopher Krutto
Karl-Johan Lips (palliga).
Karl-Johan Lips (palliga). Foto: Sander Ilvest

Eesti korvpallur Karl-Johan Lips aitas oma koduklubi Botevgradi Balkani FIBA Europe Cup sarjas 88:78 võiduni Fehervari Arconic-Alba vastu.

Balkan võttis kohtumise üle avaveerandi järel kontrolli, mis võideti 28:20, kuid poolajapausiks oli nende edu kahanenud 48:46 peale. Kolmandal veerandil suutis Balkan taas eduseisu kasvatada ja lõpuks võideti kohtumine 88:78.

Suurepärase mängu tegi Lips, kes viskas pea 37 minutiga 15 punkti (kahesed 5/4, kolmesed 7/2, vabavisked 1/1) ja korjas 15 lauapalli. Kusjuures üheksa neist olid ründelauad. Lisaks jäi eestlase arvele neli resultatiivset söötu ha üks vaheltlõige. Tema kasutegur oli kohtumise parimana 27.

Balkani poolelt viskas enim punkte Dimitar Dimitrov, kelle arvele jäi 18 silma. Arconic-Alba poolelt oli parim Isaiah Philmore, kelle arvele kogunes samuti 18 punkti.

Balkani jaoks oli tegu alagrupis esimese mänguga. Algselt pidanuks nad alustama alagrupiturniiri Iisraeli meeskonna Herzliyya Bnei Ofek Disti vastu, kuid juudiriigis valitseva sõjaseisukorra tõttu jäi algselt möödunud nädalal toimuma pidanud mäng ära.