Meistrite liiga mäng lõppes kohtunike eksimuse tõttu suure kaosega

Siim Kaasik
Māris Gulbis viis enda teada mängu lisaajale, kuid kohtunikud muutsid neljanda veerandi lõpus tablool skoori. Foto: LETA/Scanpix

Läti korvpalliklubi Riia VEF kaotas Meistrite liigas võõrsil Cholet Basketile 73:74. Esialgu pidanuks mäng minema tegelikult lisaajale, kuid kohtunikud avastasid pärast neljanda veerandi lõppu, et olid ekslikult lisanud Läti klubile ühe punkti.

Lätlased olid Prantsusmaal raskustes, kuid suutsid viimasel veerandil välja võidelda 14-punktilisest kaotusseisust. Normaalaja otsustavatel hetkedel läks Māris Gulbis vabaviskejoonele. Ta tabas esimese viske, kuid teist mitte. Lätlaste õnneks hankis lauapalli Roberts Blums, kes toimetas palli tagasi Gulbisele, kes omakorda tõi tabloole 74:74 viigi.

Mängu viimane rünnak jäi prantslastele, kuid TJ Campbelli kaugvise läks mööda. Edasi valmistusid meeskonnad juba lisaajaks, mida lõpuks ei mängitudki, sest lauakohtunikud olid ekslikult lisanud Riia VEFile ühe punkti rohkem kui pidanuks.