Poom krooniti Iirimaa meistriks, eestlane aitas koduklubil ajalugu teha

Christopher Krutto
Markus Poom Shamrock Roversi särgis.
Markus Poom Shamrock Roversi särgis. Foto: Shamrock Rovers F.C.

Eesti jalgpallikoondise poolkaitsja Markus Poom krooniti koos koduklubi Shamrock Roversiga Iirimaa meistriks.

Shamrock kohtus eile õhtul oma peamise rivaali St. Patrick’s Athleticuga ja vajas tiitli kindlustamisest kohtumisest võitu. Viigi korral oleks tiitli saatus ilmselt selge, aga matemaatiline võimalus oleks Athleticule jäänud

Kohtumise seis püsis pikalt 0:0, aga 84. minutil viis vahetusest sekkunud Aaron Greene Shamrocki juhtima. Teisel üleminutil vormistas Graham Burke lõppseisusks 2:0 ja võiduga kindlustas Shamrock neljanda järjestikuse Iirimaa meistritiitli. Poom kuulus algkoosseisu ja viibis väljakul 61 minutit.

Ühtlasi aitas Poom teha Shamrockil ajalugu, sest tema leivaisast sai üheksa tiitliga Iirimaa ajaloo edukaim klubi. Varem jagati seda au kaheksa tiitlit võitnud Dundalkiga.

Ühtlasi sai Poomist 24. Eesti jalgpallur, kes on võitnud täiskasvanute arvestuses välisriigi meistritiitli.