Võrgust neli palli noppinud Levadia loovutas tiitlitrumbid Florale, pronksile jätkub tihe heitlus

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Konstantin Vassiljev vedas Flora magusa võiduni.
Konstantin Vassiljev vedas Flora magusa võiduni. Foto: Eero Vabamägi

Eesti jalgpalli meistrivõistlustel peeti täna kolm kohtumist, mis tõid olulisi muutusi ka tabeli tipus.

Päeva avamatšis alistas Kuressaare koduplatsil Märten Pajunurme penaltist 1:0 Narva Transi. Saaremaa klubi säilitas võimaluse piirilinna satsist mööda, seitsmendaks tõusta.

Järgneva kahe lahingu kaal oli aga oluliselt suurem. Tiitli eest heitlev Flora jäi lumesaju tõttu A. Le Coq Arenalt kõrvale Sportland Arenale viidud matšis Paide Linnameeskonna vastu juba 10. minutil kaotusseisu. Täpne oli Bubacarr Tambedou.

Külalistel oli võimalusi eduseisu kasvatadagi, aga rakendus hoopis vutiklišee: kui ei löö ise, lüüakse sulle. Flora poolt oli 65. minutil täpne Konstantin Vassiljev ja umbes veerand tundi hiljem Mark Anders Lepik. 2:1 mäng lõppeski.

Ühtlasi pandi pinged peale FCI Levadiale, kellega oldi vooru eel võrdsete punktid peal. Päeva viimastest matšist kujunes korralik väravatesadu.

Levadia pääses samuti Sportland Arenal peetud matšis Nõmme Kalju vastu kahel korral kohtumist juhtima, ent sai lõpuks ikkagi 3:4 lüüa. Viimase värava lõi 3:3 seisult Zyen Jones 84. minutil.

See tähendab, et Flora läheb viimasele kolmele voorule vastu kolmepunktilises edus (75 vs. 72). Kolmandale kohale jätkub tihe heitlus: Paidel on 48, Tallinna Kalevil ja Kaljul 46 ning Pärnu Vaprusel 44 silma.