Kas suure võidu saanud Jürgensi koduklubile tuleb lõpuks elu sisse?

Toimetas Ville Arike
Carlos Jürgens.
Carlos Jürgens. Foto: Nevezis/Facebook

Eesti korvpallikoondislase Carlos Jürgensi koduklubi Kedainiai Nevežis on Leedu liigat alustanud seitsme kaotusega, kuid karikasarjas võeti kindel 83:57 võit Palanga Olimpase üle.

Võib küsida, et kas lõpuks tuleb Nevežisele elu sisse, sest eelmisel nädalal oli võõrsil tulnud tunnistada sama meeskonna 77:66 paremust. Täna haarati juba avaveerandiga 24:10 eduseis. 14-punktiline vahe püsis ka suurel vaheajal, pärast seda aga jätkas Nevežis kõva kaitsega ning suurendas edu veelgi.

18 minutit mänginud Jürgens panustas 8 punkti ja 6 lauapalliga. Ühtlaselt tegutsenud võitjate resultatiivseim oli 16 punktiga Lovre Bašic, vähemalt 8 punktini jõudis seitse meest.

Ses alagrupis juhib Šiauliai täisedu, 3 võiduga. Nevežisel on 2 võitu 4-st, Pasvalise Pieno Žvaigzdesil 1 võit 3-st ja Olimpasel 1 võit 4 mängust. Alagrupi võitja pääseb veerand-, teise koha meeskond kaheksandikfinaali.