Lajal alistas viiekordse slämmivõitja ja tõuseb maailma edetabelis ajalooliselt kõrgele

Mark Lajal.
Mark Lajal. Foto: Laurie Dieffembacq/Belga via ZUMA Press/Scanpix

Eesti meeste esireket Mark Lajal (ATP 217.) pääses Itaalias jätkuval Challenger 75 sarja turniiril poolfinaali, kui alistas prantslase Pierre-Hugues Herbert' (ATP 372.) 6:7 (5), 6:4, 6:4.

Esimene sett kulges tasavägiselt ning kumbki murdeid ei saanud. Nii otsustati 50 minutit kestnud seti võitja kiires lõppmängus, mis kuulus 7:5 prantslasele. Teises setis suutis Lajal kolmandas geimis Herbert'i sevi murda, kuid ei kulunud kaua, kui prantslane vastas samaga ja seis oli 3:3.

Seisul 3:4 oli Herbertil Lajali vastu kasutada murdepall, kuid see ei õnnestunud ning eestlane murdis vastase hoopis järgmiseks geimis ja võitis seti 6:4. Otsustavas setis murdis Lajal vastase servi seisul 3:2 ning liikus selle pealt edasi kindla 6:4 võiduni.