Skip to footer
Saada vihje

VIDEO Mees virutas segamängus naisel hambad välja: «Ta võinuks ta ära tappa!»

Viskehetk.

Tavaline maahokimatš võttis ühe Massachusettsi osariigi naisõpilase jaoks hiljuti karmi pöörde, kui vastase poolt teele saadetud pall tabas teda näkku, misjärel varises neiu karjudes murule. Olukorra muutis kurioossemaks tõsiasi, et vise sooritati meesmängija poolt.

Dramaatiline intsident juhtus Swamscotti ja Dighton-Rehobothi keskkoolide vahelise kohtumise kolmandal veerandajal, kui Swampscotti mängija (number 2) tehtud vise tabas külalisvõistkonna kaitsjat näkku.

Tütarlaps vajus pärast obadust koheselt murule pikale, karjudes samal ajal valust. Väljakule tormanud arstid vaatasid kaitsemängija üle ning said kergendatud tõdeda, et tema elu siiski ohus pole.

Sündmuspaigalt viidi ta siiski haiglasse, kust järgmisel päeval teatati, et palli tabamuse tulemusena sai naise nägu tõsiselt kannatada ja ta kaotas kaks esihammast. Vigastuste iseloomust tulenevalt jäetakse õpilane esialgu haiglasse.

Intsidendi järel on Massachusettsi osariigis lahvatanud suur debatt teemal, kas mehed ja naised peaksid saama ikkagi koos võistelda: kuivõrd naisel löödi praegu hambad välja just mehe poolt. Olgugi, et kogemata.

Kannatada saanud naisõpilase kooli juht Bill Runey pöörduski avalikult Massachusettsi koolidevahelise sportlaskogu (MIIA) poole, et nood 1970ndatest kehtivat reeglit muudaksid. «Kuigi ma saan nendest kaasavatest reeglitest aru, tõstatas kõnealune intsident tõsiselt päevakorda mängijate turvalisuse,» kirjutas ta.

Paljud teised, ennekõike ühismeedias sõna võtnud inimesed aga nii alalhoidlikud polnud. Näiteks Nicole Solas säutsus, et kõnealuse viske teinud mees võinuks naise halvimal juhul ka tappa!

Milles siis asi? MIIA reegliraamatus on tõepoolest punkt, mis sätestab, et ühtegi sportlast ei tohi spordialaset diskrimineerida pelgalt tema soo tõttu. 

Koolid võivad küll keelata mehel/naisel vastassugupoolega koos treenimise, kuid seda ainult juhul, kui koolis on vastav mees-/naiskond. Kui kõnealusel alal on koolis aga kõigest üks võistkond – nagu praegusel juhul maahokiga – on kool kohustatud õpilast sinna lubama.

Dighton-Rehobothi koolijuht Runey loodab, et kõnealuse intsidendi valguses vaadatakse see 50 aastat vana reegel üle. «Meil tuleb leida mingi kesktee, et mängijaid kaitsta,» viitas ta naispoolele.

MIIA esimene kommentaar olukorrale oli aga lakooniline: nad ütlesid pelgalt, et kõikidel nende haldusalasse jääval 383 koolil on võrdsed reeglid ja võimalused.

Samale rõhus ka Swampscotti kooli spordidirektor Kelly Wolff: «MIIA reeglite all on kõikidel õigus mängitada täpselt neid mängijaid. On kahetsusväärne, et olukord juhtus ja soovime kannatanule kiiret paranemist.»

Kommentaarid

Märksõnad

Tagasi üles