Meistrite Liiga: Chelsea sai väärt võidu, APOEL ei suutnud üllatada

Salomon Kalou (paremal) lõi Chelsea võiduvärava.Scan
Salomon Kalou (paremal) lõi Chelsea võiduvärava.Scan Foto: SCANPIX

Jalgpalli Euroopa Meistrite Liigas peeti täna esimesed veerandfinaalkohtumised. Madridi Real alistas võõrsil 3:0 Nicosia APOELi, Londoni Chelsea sai samuti võõrsil 1:0 jagu Lissaboni Benficast.

Nicosia APOEL - Real Madrid 0:3 LÕPPSEIS

Väravad: 74. Karim Benzema, 82. Kaka, 90. Karim Benzema

Real surus terve avapoolaja, valdas palli kolmveerandi jagu mänguajast, tegi 11 pealelööki ja teenis 3 nurgalööki, kuid väravani ei jõutud. APOELi kaitse suudeti lahti muukida alles veerand tundi enne mängu lõppu, kui Kaka söödu realiseeris Karim Benzema. Kaheksa minutit hiljem jõudis Kaka ise väravani, sööduandjaks Marcelo. Viimasel minutil lõi oma teise värava Benzema ja sellega peaks antud paaris kõik selge olema.

Algkoosseisud:

APOEL: Dionisis Chiotis, Paulo Jorge, William Boaventura, Marcelo de Oliveira, Konstantinos Charalambides, Helio Pinto, Nektarious Alexandrou, Savvas Poursaitidis, Nuno Morais, Ivan Trickovski, Aílton

Real: Iker Casillas, Pepe, Fábio Coentrão, Sergio Ramos, Álvaro Arbeloa, Mesut Özil, Nuri Sahin, Sami Khedira, Gonzalo Higuaín, Karim Benzema, Cristiano Ronaldo

Lissaboni Benfica - Londoni Chelsea 0:1

Värav: 75. Salomon Kalou

Üsna võrdsel avapoolajal jõudis Chelsea pealelöögini 6 ja Benfica 7 korral, kuid mõlemal meeskonnal oli probleeme väravaraamide tabamisega. Veerand tundi enne kohtumise lõppu avas Fernando Torrese väga hea eeltöö järel mõnelt meetrilt skoori Salomon Kalou ning see jäi ka kohtumise ainsaks tabamuseks. Võõrsil löödud värav annab Chelseal kordusmänguks selge eelise.

Benfica: Artur Moraes, Maxi Pereira, Luisao, Jardel, Emerson, Aimar, Javi Garcia, Bruno Cesar, Axel Witsel, Nicolas Gaitan, Oscar Cardozo.

Chelsea: Petr Cech, Paolo Ferreira, David Luiz, John Terry, Ashley Cole, Ramires, Raul Meireles, Juan Mata, John Mikel Obi, Salomon Kalou, Fernando Torres.