Veideman vedas Tartu eurosarjas magusa võiduni

Pildil Tartu peatreener Gundars Vetra ja mängija Rain Veideman.
Pildil Tartu peatreener Gundars Vetra ja mängija Rain Veideman. Foto: Margus Ansu

Tartu Ülikool Maks & Moorits korvpalliklubi tegi ilusa alguse Põhja-Euroopa liigale (ENBL), kui koduväljakul alistati 83:71 Bulgaaria meeskond Pleveni Spartak.

Tartu Ülikool Maks & Moorits pidi Põhja-Euroopa korvpalliliiga (ENBL) mänge esialgu alustama 11. oktoobril Kosovo klubi Priština Sigali vastu. Erinevatel põhjustel polnud aga ülikoolilinna meeskonna eurohooaeg senimaani käima läinud.

Lõpuks saadi koduväljakul võõrustada Bulgaaria klubi Pleveni Spartakit, kes näitas tartlastele kõvasti hambaid. Kodumeeskond jäi avaveerandil külalistele alla 14:17, ent poolajapausiks oldi ainult minimaalses kaotusseisus (38:39).

Kolmandal veerandil ja selle lõppfaasis suutis Tartu teha 14:4 vahespurdi, millega senise kohtumise suurim eduseis saavutati. Viimasele neljandikule mindi vastu Tartu 62:53 juhtimisel. Otsustaval neljandikul pääses Tartu hetkeks koguni 22 punktiga juhtima (82:60). Külalised küll suutsid veidi vahet vähendada, ent Tartu teenis ikkagi 83:71 võidu.

Võitjate ridades säras eredalt üleplatsimehena 21 punkti visanud Rain Veideman. Tema kontosse märgiti lisaks veel seitse lauapalli ja viis korvisöötu. Aaron Menzies ja Märt Rosenthal toetasid teda vastavalt 14 ja 10 silmaga.