Kui Eesti 2013. aastal tuli Euroopa meistriks, siis pingeline tee võiduni käis kohtumistest nelja Euroopa riigi epeekoondistega, keda kõiki võideti. Vaadates statistikat, siis meie naiskond tegi teel Euroopa meistriks nende nelja naiskonnaga võisteldes kokku 146 torget. Neist 146 torkest 86 tegi Irina Embrich ja neist 86 olulisest torkest omakorda 55 torget tegi ta naiskonna heaks veheldes kohtumise viimases minimatšis!
Lõpetuseks tahaks öelda, et me võiks üle võtta USA olümpiale saamise süsteemi, aga vehklemises see naiskonnas eriti ei kehti, sest praeguse süsteemi juures olümpiamängudele saamine isegi keerulisem, kui juba olümpiamängudel hea esinemine, sest valikvõistlus olümpiale kestab läbi kahe hooaja.
Seetõttu on olümpiaeelsed hooajad teistsugused kui tava-aastad, sest suurem rõhk koondiste ühistreeningutel. Meie vehklemises on olemas veel üks treenerite nõukogu kokkulepe, et iga sportlane, kes oma tasemelt võib kuuluda koondisse, peab osalema koondise ühistreeningutel. Kui sportlane (kas ise või treeneri nõudel) loobub koondise ühistreeningutel osalemast, siis näitab ta soovimatust naiskonda kuuluda. Kuna treener Nikolai Novosjolov ei lase oma treenitaval Lehisel koondise ühistreeningutel osaleda, siis järelikult ei loe ta oma õpilast olevat veel valmis lisakoormust kandma. Aga koondisest väljajätmisest saaks juttu olla siis, kui Lehis osaleks naiskonna ühistreeningutel. Enne Legnano MK-etappi oli Lehise koht maailma reitingus 105., kui Nelli Differtil oli näiteks 12.
Tahaks siin seletada ka seda, miks on vaja olümpiale saamiseks ning olümpial heaks esinemiseks naiskonnana teha ühistreeninguid, sest naiskond ei ole nelja individuaalsportlase summa. Meie naiskonna kohad maailma reitingus ei annaks mitte kuidagi välja neid tiitlivõistluste edulugusid, mis meie naisvehklemises tegelikult on saavutatud. Meie naiskond on alati leidnud lisajõudu eduks läbi ühistreeningute, kus leitud ühiselt nippe, kuidas üksteist toetada, aga samuti on leitud võtmeid ohtlike vastaste vastu võiduukse avamiseks.