Baskonia purustas Euroliiga ühe parema tiimi, Žalgirise mõõn jätkub

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Neljandat ringi Baskonia peatreeneri töötav Duško Ivanovic on Euroliigas võitnud kõik kolm mängu. Foto: PETE ANDREOU/EPA/Scanpix

Eesti korvpallikoondislaste Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste koduklubi Vitoria Baskonia teenis Euroliigas kolmanda järjestikuse võidu, kodus murti 94:71 maha Barcelona.

Sisuliselt jagus pinget vaid avaveerandi esimesse poolde. 10:12 kaotusseisust tegi Baskonia 11:0 vahespurdi ning esimene neljandik võideti 26:18.

Sotid tehti lõplikult selgeks järgmise kümne minutiga. Pikaks pausiks olid võõrustajad peal juba 55:29. Kuigi Barcelona ilmutas teatavaid elumärke, siis pinget matši ei tekkinud.

Baskonial oli suurepärane viskepäev, lähedalt tabati 33st 19, kolmeseid 30st 14. Tiimi resultatiivseimana kogus Markus Howard 26 punkti. Meie mehed sekkusid pingilt. Kotsar kogus 16 ja poole minutiga kuus silma ja viis lauapalli, Raieste sai kaheksa minutiga kirja vaid kolm isiklikku viga.

Barcelona poolelt jõudis kahekohalise skoorini vaid kaks meest. Nico Laprovíttola viskas 14, Oscar da Silva 12 silma.

Barcelona oli eelnevalt kaotanud seitsmest mängust vaid ühe, ainuliidrile Madridi Realile. Oktoobri lõpus taas Duško Ivanovici peatreeneriks nimetanud Baskonia on sealt alates võitnud kõik kolm kohtumist, saldoga 4-4 tõusti esikaheksa heitlusesse.

Kaunase Žalgirise olukord on aga sootuks vastupidine. Pärast head hooaja algust saadi neljas järjestikune kaotus, võõrsil jäädi 71:73 alla Ateena Panathinaikosele.

Kogu matš kulges väga võrdses heitluses. Veel kümmekond sekundit enne lõpuvilet sai Žalgiris punktilisest kaotusseisust rünnata, ent Keenan Evans kaotas palli.

Võitjate parim oli Konstantinos Mitoglou 19 punktiga. Külaliste kasuks panustas Rolands Šmits 15 silma.

Panathinaikos tõusis ühele pulgale Baskoniaga, Žalgirise saldo on 3-5.