VIDEO Eesti koondislase koduklubi säilitas võimsa veerandaja toel tugevas eurosarjas head lootused

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Matthias Tass viskel.
Matthias Tass viskel. Foto: fiba

Korvpalli Meistrite liigas avasid võiduarve Matthias Tass ja Oostende, kodus murti 88:83 maha Oldenburg.

Pärast kohutavat algust, 11:24 kaotatud avaveerandit tehti jõuline vigade parandus. Oostende võitis teise neljandiku lausa 36:17, saades poolajaks ette 47:11. Kuigi vahe kordagi meeletult suureks ei kärisenud, hoidsid võõrustajad eduseisu lõpuni välja.

Pingilt sekkunud Tass mängis 39 sekundit üle 16 minuti. Ta viskas kolm punkti (kahesed 1/1, vabavisked 2/1) ja noppis kaks lauapalli. Eesti koondise tsentri väljakul olles jäi võistkond 16 silmaga miinusesse.

Kahe kaotuse kõrvale esimese võidu saanud Oostende on E-alagrupis kolmas. Nende ees on Karsiyaka (2-1) ja Strasbourg (3-0). Oldenburg pole silma pähe saanud.

Tugevuselt teises-kolmandas eurosarjas pääseb otse 16 parema hulka vaid grupi võitja, järgmised kaks mängivad sinna pääsemise eest play-in'i formaadis.