Vägeva tagasituleku teinud Viimsi saatis lätlased tühjade pihkudega koju

KK Viimsi teenis Eesti-Läti ühisliigas magusa võidu.
KK Viimsi teenis Eesti-Läti ühisliigas magusa võidu. Foto: Sander Ilvest/Postimees/Scanpix Baltics

Eesti-Läti korvpalliliigas suutsid Eesti klubid kaks päeva järjest alistada lätlaste Liepaja. Täna sai sellega hakkama KK Viimsi/Sportland, kes teenis koduväljakul 78:73 võidu.

Eile TalTechi paremust tunnistanud Liepaja alustas kohtumsit selgelt edukamalt. Avaveerandi võitsid lätlased 19:11 ja poolajale mindi vastu nende 42:31 juhtimisel.

Teisel poolajal kasvas hetkeks vahe koguni 20-punktiliseks. Kõik näis Liepaja tahtmise järgi minevat, ent Viimsi suutis kolmandal veerandajal initsiatiivi haarata. Otsustavale neljandikule mindi vastu 50:60 Eesti klubi kaotusseisust. Viimasel veerandil tehtigi edukas tagasitulek ja võeti kokkuvõttes 78:73 võit.

Viimsi suurimaks korvikütiks kerkis ukrainlane Artem Kovalov 20 punkti ja 10 lauapalliga. Oliver Suurorg lisas 15 silma. Liepaja parim oli taas Klavs Dubults, kelle kontosse jäi 15 punkti.