VIDEO Baskonia lõpetas nukra seeria, Kotsar pani publiku rõkkama

Maik-Kalev Kotsar.
Maik-Kalev Kotsar. Foto: Baskonia/Facebook

Eesti korvpallikoondislaste Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste koduklubi Vitoria Baskonia lõpetas Hispaania kõrgliigas kaotusteseeria, kui koduväljakul alistati Valencia 83:74.

Baskonia on saanud enda mänguvankri üha paremini veerema. Euroliigas on neil kirjas neli järjestikust võitu ning nüüd lõpetati neljamänguline kaotusteseeria Hispaania kõrgliigas. Seejuures seljatati üsna veenvalt ACBs kolmandat positsiooni hoidnud Valencia.

Kohtumist alustas paremini Valencia, kes pidevalt kerget edu omas. Baskonial aitas külalistega sammu hoida just Kotsari korvid, kes viskas avapoolajal kaheksa punkti Baskonia 36st. Eesti koondise keskmängija pani teisel veerandajal kodupubliku korralikult rõkkama, kui tabas hooaja esimese kaugviske ründeaja viimastel sekunditel.

Kui avapoolaeg kuulus külalistele 37:36, siis teisel poolajal haaras Baskonia juhtohjad. Initsiatiivi haaranud kodumeeskond lubas veel korra külalistel juhtima pääseda (53:52), ent lõpuks teeniti kindel 83:74 võit.

Võitjate edukaimana viskas Chima Moneke 18 punkti ja võttis seitse lauapalli. 13 minutit mänguaega teeninud Kotsari arvele jäi lõpuks 10 punkti. 11 minutiks väljakule usaldatud Raieste tabas enda ainsa pealeviske ja tema kontosse märgiti kaks punkti.

Võiduga kerkis 10st mängust viis võitu kogunud Baskonia Hispaania kõrgiigas 10. positsioonile. Kolmanda kaotuse seitsme võidu kõrvale teeninud Valencia langes neljandaks.