R, 1.12.2023

AMETLIK ⟩ ŠOKK!? Kalle Rovanperä ei tee tuleval aastal kaasa täishooaega

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Facebook
Comments 1
Kalle Rovanperä.
Kalle Rovanperä. Foto: IMAGO/Nikos Katikis/Scanpix

Viimasel kahel aastal autoralli MM-tiitli võitnud Kalle Rovanperä tuleval aastal üldvõidu peale ei sõida!

«Uudised mu WRC tuleviku kohta! Sõlmisin Toyotaga mitmeaastase lepingu. 2024. aastal sõidan aga pooltel etappidest. Tundsin, et see on hea aeg, millal selline otsus langetada,» teatas Rovanperä sotsiaalmeedias.

«Selle taga on mitmeid põhjuseid, aga peamiselt see, et olen ralliga tegelenud juba 15 aastat, mis on päris pikk aeg. Viimased hooajad on olnud muidugi imelised, aga samas ka väga nõudlikud nii mentaalselt kui ka füüsiliselt,» selgitas Rovanperä.

«MM-tiitli eest võitlemine võtab kõvasti aega ja energiat, sest pidevalt tuleb maailma eri paigus sõitmas käia. Tundsin, et praegu on õige aeg võtta aasta, kus patareisid laadida, pead puhastada ning siis täiskohaga naasta ja tiitli eest täiega võidelda.»

Vahetult pärast seda avaldust kuulutas Toyota välja ülejäänud uue hooaja koosseisu. Rivid jäävad täpselt samaks, aga Rovanperä roll muutub.

Seega teevad Yarise hübriidautoga täishooaja Elfyn Evans ja Takamoto Katsuta. Sebastien Ogier jätkab osakoormusega nagu viimasel kahel aastal.

Toyota tiimpealik Jari-Matti Latvala: «Olen rõõmus, et suutsime võiduka pundi säilitada. Kalle programm on küll järgmisel aastal teistsugune, aga peamine, et ta jäi Toyotasse ning tunneb ralli vastu endiselt kirge. Kuigi ta on noor, on ta ralliga seotud olnud juba pikalt. Osakoormusega võistlemine on talle praegu parim variant.»

Hooaja teise kohaga lõpetanud Evans: «Ootan väga viiendat järjestikust aastat Toyotas. Oleme viimasel neljal hooajal palju saavutanud. Tunnen end siin nagu kodus. Sel aastal tegime korraliku arengu. Usun, et selle peale õnnestub ehitada. Eesmärk on nagu ikka: võita rallisid ja MM-tiitel.»

Ogier: «Loomulikult olen Toyotasse jäämise üle õnnelik. 2023. aasta oli edukas mulle, aga eriti võistkonnale. Suurepärane, et võitsime taas kõik kolm tiitlit. Mul on kogu tiimiga väga hea suhe. Polnud kahtlustki, et tõmban taas Toyota tunked selga.»

Katsuta: «Õppisin selle aastaga väga palju. Mõned rallid läksid hästi, teised mitte, aga need kogemused muutsid mu tugevamaks ja tulevad loodetavasti tulevikus kasuks. Pean tuleval aastal tegema parima hooaja ja end tõestama. Üritan astuda järgmise sammu, et teenida võite ja poodiumikohti.»

Uus MM-hooaeg algab 25. jaanuaril Monte Carlos. Seni on vaikus vaid M-Spordi rivistuse osas. Hyundail on ametlikult paigas Thierry Neuville, Ott Tänak ja Esapekka Lappi.

Facebook
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles