ÜLEVAADE Kas Eesti jalgpallikoondis mängis aegade kõige nõrgema valikturniiri?

Siim Kaasik
Eesti jalgpallikoondis on mänginud 16 valikturniiri, kuid tänavune oli neist üks nõrgemaid. Foto: Tairo Lutter

Pühapäeval lõppenud EM-valiksarjas tegi Eesti jalgpallikoondis aegade ühe nõrgema esituse. Kuid kas kõige nõrgema?

2024. aasta EM-valiturniiril loositi Eesti (praegu FIFA edetabelis 118.) ühte alagruppi Belgia (5.), Austria (25.), Rootsi (23.) ja Aserbaidžaaniga (120.). Pärast loosimist sõnas koondise peatreener Thomas Häberli, et saanuks minna palju halvemini ja suures pildis on see mängitav grupp. Eesmärkidest rääkides jäi ta napisõnaliseks, kuid andis mõista, et siht on esineda paremini kui varasemalt.

Meenutame, et 2024. aasta EM-valiksari algaski Eestile paljulubavalt. Esimeses kohtumises suutis vahvalt mänginud jalgpallikoondis võõrsil Austria vastu Rauno Sappineni 25. minuti väravast juhtima minna, kuid võõrustajad teenisid 68. ja 88. minuti tabamustega siiski 2:1 võidu.