Heiko Rannula: ütlesime meestele, et mängu võib tagasi saada pika pingutuse, mitte ühe hetkega

Ville Arike
BC Kalev/Cramo peatreener Heiko Rannula.
BC Kalev/Cramo peatreener Heiko Rannula. Foto: Tairo Lutter

BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond lõpetas FIBA Europe Cupi alagrupiturniiri võimsalt, tulles Zaragozas sealse Casademonti vastu välja 19-punktilisest kaotusseisust ja võites 78:71. Peatreener Heiko Rannula kiitis hoolealuste kaitsetööd teisel poolajal.

Pärast 18:18 lõppenud esimest veerandaega haarasid võõrustajad selge initsiatiivi. Nad spurtisid kiirelt kümne punktiga ette ning poolaja lõpu eel kärises vahe juba 48:29-le. Tähtis oli asjaolu, et poolaja viis viimast punkti viskas Kalev ja sai kaotusseisu veidi väiksemaks. Kolmandal veerandil hakati tasapisi lähemale nihkuma ning neljas võideti suisa 26:8! Mängu võitmine tähendab, et Kalevil säilib võimalus jõuda järgmisele etapile, vahegrupiturniirile. See aga sõltub homme kõigi teiste alagruppide mängude tulemustest.

Millega õnnestus mängu nõnda suur ja otsustav pööre tuua? «Mul polegi head vastust,» alustas Kalevi peatreener Heiko Rannula tagasihoidlikult. Aga lõpuks leidis küll vastuseid.