ANALÜÜS Eestlased on mängumehed, aga FIBA ei suuda küll millestki õppida

Ville Arike
BC Kalev/Cramo mängijad rõõmustavad pärast Zaragozas saadud võitu. Anthony Mathis embab Martin Dorbekut. Foto: fiba.basketball

BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond läks turniiril FIBA Europe Cup teist aastat järjest imet tegema ning võõrsil saadud 78:71 võit Hispaania kõrgliigas mängiva Zaragoza Casademonti üle liigitub selleks kindlasti. Kas luuakse eeldus veelgi enamate imede sünniks, selgub kolmapäeva õhtul.

1 Samasugune tagasitulek, nagu Sabonis & Co tegi kord Tallinnas

Olgem ausad, esimese poolaja lõpu eel seisul 29:48 uskus ilmselt vaid kõige paadunum optimist, et Kalevil on sellest mängust võimalik võitjana väljuda. Vastastel sujus kõik õlitatult, kalevlastel vastupidi, mitte miski. Zaragoza oli teise veerandaja algusest saati teinud 30:11 spurdi.