BLOGI Ilves lõpetas hooaja avavõistluse esikümnes (1)

Kristjan Ilves.
Kristjan Ilves. Foto: Flawia Krawczyk/Eesti Suusaliit

Kahevõistleja Kristjan Ilves teenis Ruka MK-etapi kompaktvõistluselt üheksanda koha. Poodiumile jõudsid ainult norralased. Esimene oli Jens Lurås Oftebro, teine Jarl Magnus Riiber ning kolmas Jørgen Graabak.

Enne võistlust

Kahevõistluse MK-sarjaga tehti Rukal algust õigepoolest neljapäeva õhtul, kui toimus hooaja esimene proovivõistlus. Selle võitis võitis 145-meetrise hüppega Jarl Magnus Riiber, Ilves oli 131,5 meetriga seitsmes.

Hooaja esimene võistlus on uues võistlusformaadis ehk kompaktvõistlus. Selles formaadis suunduvad võistlejad suusarajale fikseeritud stardiaegadega. See tähendab, et esmalt võisteldakse hüppemäel, seekord suurel mäel ning teise koha teeninud sportlane alustab suusatamises võitja jälitamist kuus sekundit hiljem. Alates 36. sportlasest pääsevad kõik mehed rajale liidrist 1.30 hiljem.

Laupäeval on Rukas kavas traditsiooniline Gunderseni võistlus, pühapäeval aga ühisstardiga võistlus, kus esmalt suusatatakse ja seejärel hüpatakse.