Liverpool rikkus Haalandi rekordiõhtu

Erling Haaland püstitas küll rekordi, ent võidule Manchester Cityt ei viinud.
Erling Haaland püstitas küll rekordi, ent võidule Manchester Cityt ei viinud. Foto: REUTERS/JASON CAIRNDUFF/SCANPIX

Inglismaa jalgpalli kõrgliigas läksid vastamisi kaks kanget – Manchester City ja Liverpool. Tippklubide duell Manchesteris lõppes 1:1 viigiga.

Viimaste aastate Inglismaa jalgpalli kahe suurima duell algas ettevaatlikult ning liiga palju ohtu vastase väravale ei tekitatud. Seda kõike 27. minutini, mil kodumeeskond esimesena juubeldada võis.

Esialgu paistis kõik Liverpooli karistusalas rahunevat, kuna külaliste väravavaht Alisson Becker asus pikka väljalööki sooritama. Brasiillase sooritus ebaõnnestus ning maandus Liverpooli enda väljakupoolel. Seal suutis Nathan Ake mitmed Liverpooli kaitsjad üle mängida ning sööduga Erling Haalandi leida. Norralane lõi palli kindlalt väravasse.

See oli Haalandi jaoks koguni 50 väravaga Inglismaa kõrgliigas. Temas sai kõige kiiremini säärase tähiseni jõudnud jalgpallur. Norralasel kulus 50 värava löömiseks 48 kohtumist. Eelnevalt olid parimad selles arvestuses Andrew «Andy» Cole ja Alan Shearer, kel kulus vastavalt 65 ja 66 kohtumist.

Täit rõõmu Haaland enda tabamuse puhul tunda ei saanud. Liverpool suutis teise poolaja lõpus Trent Alexander-Arnoldi väravast 1:1 viigini jõuda. Selle skooriga ka kohtumine lõppes.