BLOGI Kristjan Ilves jäi Ruka MK-etapi finaalis esimesena poodiumilt välja (1)

Kristjan Ilves
Kristjan Ilves Foto: FLAWIA KRAWCZYK / EESTI SUUSALIIT

Kahevõistluse MK-sarja avaetapi viimasel võistlusel sai Kristjan Ilves neljanda koha. Võitis hüppemäel pöörase 153,5-meetrise hüppe teinud norralane Jarl Magnus Riiber. Postimees vahendas võistlust otseblogis.

Enne võistlust:

Kahevõistlejad võistlevad Rukal iga päev erineval moel. Kui kahel esimesel päeval esmalt hüpati ja seejärel suusatati, siis täna on vastupidi. Kell 10 antakse start 10 km ühisstardist murdmaasõidule. Sellele järgnevad kell 14.35 suure mäe suusahüpped.

Reedel peeti nn kompaktvõistlus. Selles formaadis suunduvad võistlejad suusarajale fikseeritud stardiaegadega. Hüppemäel teise koha teeninud sportlane alustab suusatamises võitja jälitamist kuus sekundit hiljem ja nii edasi. Alates 36. sportlasest pääsevad kõik mehed rajale liidrist 1.30 hiljem. Võitis norralane Jens Luraas Oftebro, Ilves oli üheksas.

Laupäeval võisteldi tavapärasel Gunderseni meetodil. Kindla võidu võttis teine norralane Jarl Magnus Riiber, Ilves sai seekord kuuenda koha.