Kullamäe koduklubi kordas Hispaania liiga antirekordit

Toimetas Ville Arike
Kristian Kullamäe (palliga) siirdus varakult piiri taha, ent keskkooli lõpuks oli tunnistusel viite kõrval vaid üks neli. Foto: fiba.basketball

Nädala keskel eurosarja FIBA Europe Cup alagrupi täiseduga võitnud Kristian Kullamäe koduklubi Bilbao Basket sattus laupäeval koduliiga mängus Malaga Unicajaga tõeliselt musta auku. Korrati Hispaania liiga antirekordit.

Bilbaol hakkas kodus ligi 9000 pealtvaataja toetusel mäng algusest peale kiiva kiskuma. Kui esimese veerandaja järgne kaotusseis 13:19 ei olnud veel midagi hullu, siis poolajavileks näitas tabloo juba 26:46.

Teisel poolajal püsis vahe küll enam-vähem sama, kuid skoorimise mõttes läks ainult hullemaks. Kolmas veerandaeg kuulus Bilbaole 11:5, kuid neljas kaotati 6:16 ja mäng 43:67. Tegemist on ACB liiga (loodi 1983. aastal) koduväljakumeeskonna antirekordi kordamisega. ACB teatel suutis samuti 43 punkti visata San Sebastiani Gipuzkoa 2014. aastal omal väljakul Barcelona vastu. Liiga kõigi aegade antirekord on 39 punkti, ent uudises toodi välja vaid, et nii palju lasi 2010. aastal endale visata Valladolid.