Mercedes tegi F1 finaalis Ferraril selja prügiseks, etapivõitjas kahtlust ei tekkinud

Karl Mihkel Eller
Abu Dhabi Grand Prix start. Esiplaanil Charles Leclerc (Ferrari, paremal) ja Max Verstappen (Red Bull, keskel). Nende kahe vahel on taamal George Russell (Mercedes). Foto: FLORENT GOODEN/IMAGO/PanoramiC/Scanpix

Vormel 1 hooajale tõmmati joon alla Abu Dhabis, kus 58-ringilise Grand Prix võitis juba varem kolmanda MM-tiitli kindlustanud Max Verstappen (Red Bull). Konstruktorite arvestuses tuli Red Bulli järel teiseks Mercedes, edestades hooaja kokkuvõttes Ferrarit vaid kolme punktiga.

Mercedesele tõi olulised punktid kolmanda kolmanda koha saanud George Russell. Teiseks tuli Charles Leclerc (Ferrari), kuid kuna tema tiimikaaslane Carlos Sainz punkte ei teeninud ja Lewis Hamilton (Mercedes) oli üheksas, siis sai Mercedes kokku 409 punkti, Ferrari 406.

Teine koht on Mercedesele oluline, sest vormel 1 sarja korraldajad maksavad parematele meeskondadele suuri auhinnarahasid. Väidetavalt on teise ja kolmanda koha vahe üle kümne miljoni euro.

Verstappen võitis hooaja jooksul kavas olnud 22 etapist 19, karjääris jooksul oli tänane triumf talle 54. Temast rohkem võite on saavutanud vaid Michael Schumacher (91) ja Lewis Hamilton (103).

Punktitabelis võttis 575 punkti kodunud Verstappeni järel teise koha tiimikaaslane Sergio Perez (285 p), kolmandaks tuli Hamilton (234). Viimasel etapil käis tihe rebimine neljana koha nimel, mille napsas endale lõpuks Fernando Alonso (Aston Martin). Hispaanlane teenis 206 punkti, sama palju sai ka Leclerc. Punktiga jäi neile alla Lando Norris (McLaren), kes oli kokkuvõttes kuues.