JÄRELVAADATAV Ajaloolised ujumise Põhjamaade meistrivõistlused Tartus

Ujumine. Pilt on illustratiivne.
Ujumine. Pilt on illustratiivne. Foto: Urmas Luik / Parnu Postimees

1.–3. detsembrini toimusid Tartus Aura veekeskuses Eesti ujumisliidu ja Tartu ujumisklubi (TUK) korraldatavad täiskasvanute Põhjamaade meistrivõistlused ujumises. See oli ajalooline sündmus, kuna need on esimesed rahvusvahelised täiskasvanute tiitlivõistlused ujumises Eestis pärast taasiseseisvumist. Postimees vahendas igal päeval otsepildis nii eelujumisi kui ka finaale, mis on allpool ka järelvaadatavad.

Võistlused tõid kokku ujujad Taanist, Islandilt, Soomest, Fääri saartelt, Lätist, Leedust, Norrast, Rootsist ja Eestist. Kokku tuli Tartusse 331 ujujat, nende seas 83 Eesti sportlast. Starti astusid ka parasportlased.

Stardinimekirju ja tulemusi saab vaadata SIIT.

Esimene võistluspäev

Avapäeva eelujumised:

Avapäeva finaalid:

Täna Tartus Aura Veekeskuses alanud ujumise Põhjamaade meistrivõistlustel võitsid eestlased kuus Põhjamaade meistritiilit, neli hõbe- ja kolm pronksmedalit.

Lisaks tõi Põhjamaade meistrivõistluste esimene päev kolm uut Eesti rekordit.

Kirke Madar püstitas uue juunioride rekordi 50 m vabaujumises ajaga 25,57.

Maari Randväli ujus üle senise noorte rekordi 400 m vabaujumises. Uue rekordi numbrid on 4.19,80.

Miriam Jürisoo purustas Eesti noorte rekord 200 m liblikujumises ajaga 2.21,18.

Teine võistluspäev

Teise päeva eelujumised:

Teise päeva finaalid:

Teisel võistluspäeval teenisid eestlased kokku 15 medalit: neli kulda, seitse hõbedat ja neli pronksi. Kõikide tulemustega on võimalik tutvuda SIIN.

Lisaks tõi Põhjamaade meistrivõistluste teine päev kolm uut Eesti rekordit.

Polina Sovtsa püstitas Eesti noorte rekordi (1.02,58) 100 m seliliujumises.

Mark Iltšišin püstitas Eesti juunioride rekordi (15.18,69) 1500 m vabaujumises.

Polina Sovtsa, Alisa Baroshnikova, Kirke Madar ja Maari Randväli püstitasid Eesti juunioride rekordi (4.13,96) 4 x 100 m kombineeritud teateujumises.

Kolmas võistluspäev

Kolmanda päeva eelujumised:

Kolmanda päeva finaalid:

Viimasel võistluspäeval püstitati samuti üks Eesti juunioride rekord: Maari Randväli, Inessa Sorokin, Miriam Jürisoo ja Ksenia Bažanova läbisid 4 x 100 m vabalt teateujumises ajaga 3.50,88.