Jarmo Jagomägi
, Reporter
Kristjan Kitsing (paremalt teine).
Kristjan Kitsing (paremalt teine). Foto: Diana Jesin/Tartu Ülikool Maks & Moorits

Põhja-Euroopa korvpalliliigas (ENBL) jätkab puhaste paberitega Tartu Ülikool Maks & Moorits. Võõral väljakul alistati kindlalt 97:78 Hollandi tipp Landstede Hammers.

Edule valati vundament teise veerandajaga, mis võideti 27:18. Poolajaks olid tartlased 11 silmaga ees. Vahe püsis kahekohaline lõpuni välja, otsustaval neljandikul keerati veel vinti pealegi.

Fantastilise partii tegi alles hiljuti Tartuga liitunud Kristjan Kitsing. Ta viskas veidi vähem kui 27 minutiga 27 punkti, tabades kolmeseid 9st 6 ja vabaviskeid 10st 9. Anatoli Šundel ja Rinalds Malmanis lisasid 16 silma.

Tasub ära märkida, et Hammers on koduliigas liider. Tõsi, neil on küll enim punkte, ent Leidenil ja Den Boschil on kaotusi poole vähem ehk üks.

Samal ajal peetud kohtumises andis Keila Coolbet kodus korraliku lahingu Liegile. Kuigi võõrustajad võitsid viimase neljandiku 34:29, tuli tunnistada Belgia keskmiku 96:92 paremust.

Keila parim oli 21 punkti visanud Kevin Johnson, Luka Majstorovic lisas 19 silma.

A-gruppi kuuluv Tartu on võitnud mõlemad senised mängud, B-pundis mängiva Keila saldo on 1-2.