Maailma 50 parema hulka kerkinud Mai Narva seab üha kõrgemaid sihte (4)

Ville Arike
Mai Narva liigub malemaailma teravaimale tipule aina lähemale.
Mai Narva liigub malemaailma teravaimale tipule aina lähemale. Foto: Facebook / IM Mai Narva / Maria Emelianova Photography

Mõne nädala eest said spordisõbrad meeldivaid sõnumeid Mani saarelt, kus peetud väga tugeva tasemega naiste maleturniiril sai Mai Narva 11. koha. Narvale on tänavune aasta olnud üldse edukas, sest suvel Bakuus toimunud maailma karikaturniiril jõudis ta kolmandasse ringi, 32 parema hulka.

Nüüd sügisel oli Narva pidevalt võistlustules, reisides mööda Euroopat. Esmalt mängis ta oktoobri alguses Albaanias Durresis Euroopa klubide meistrivõistlustel Põhja-Makedoonia klubi Centar Asseco See koosseisus teisel laual, võistkond lõpetas 26 klubi hulgas kümnendana. Sealt sõitis ta Serbiasse, kus esindas sealses klubide liigas Piroti Čast I Slavat. Sel võistlusel tuli juba teine koht.

Sellele järgneski Mani saarel maailma tugevaim Šveitsi süsteemis peetav turniir (auhinnafond 140 000 dollarit), kus on õigus osaleda FIDE reitinguedetabeli 40 paremal naismaletajal, lisaks kümmekonnal kutsega mängijal. Narva pääses sellele turniirile tänu edule maailma karikaturniiril Bakuus ning pälvis oma asetusest (27.) oluliselt kõrgema koha, kogudes 11 partiist 6,5 punkti.

Tahab saavutada seisu, mida meeldib mängida

Narva rõhutabki asjaolu, et asetusega võrreldes oli koht päris hea ja seetõttu jäi ta turniiriga suures plaanis rahule.