Otsustavatel hetkedel tapvat kaitsemängu näidanud Baskonia naasis Euroliigas võidureele

Maik-Kalev Kotsar palli korvi sokutamas.
Maik-Kalev Kotsar palli korvi sokutamas. Foto: JUANJO MARTIN

Eesti korvpallikoondislaste Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste koduklubi Vitoria Baskonia tundis Euroliigas taas võidurõõmu, kui võõrsil seljatati 98:84 lähirivaal Valencia.

Mõlemad meeskonnad läksid kohtumisele vastu, kus 10 kohtumisega oldi võitnud pooled. Nõnda jagati võrdse saldoga Euroliigas 9.-10. positsiooni.

Kohtumine Valencias algas tasavägiselt, ent kodumeeskond hoidis pidevalt initsiatiivi. Avaveerand kuulus neile 21:20 ning teise veerandi keskpaigas suurendati edu hetkeks 12-punktiliseks. Poolajapausiks suutis Baskonia veidi kosuda, ent avapoolaja võitis Valencia 52:44.

Teisel poolajal enam Baskonia vastastel vahet sisse teha ei lubanud. Mõne minutiga võideldi kätte 55:55 viiginumbrid, aga otsustavale veerandile mindi ikkagi vastu väikses 67:70 kaotusseisus. Otsustaval neljandikul keerati kaitse korralikult lukku. Valencial lubati visata ainult 14 punkti, millest lõviosa sündis viimastel minutitel. Tugeva kaitse abil teeniti lõpuks 98:84 võit.

Baskonia resultatiivseimana viskas Markus Howard pingilt sekkudes 24 punkti. 23 minutit mänguaega teeninud Kotsar tegi ilusa partii, kui tema kontosse jäi üheksa punkti, viis lauapalli ja kuus korvisöötu. Raieste usaldati platsile ainult 19 sekundiks, millega statistikasse midagi kirja ei saanud.