Viimsi noppis olulise skalbi, Tallinn Kalev ei saanud vastu Läti tippklubile

Viimsi peatreener Valdo Lips (keskel).
Viimsi peatreener Valdo Lips (keskel). Foto: Sander Ilvest

Paf Eesti-Läti korvpalli ühisliigas olid täna võistlustules kaks Eesti klubi. Viimsi alistas kodusaalis Valmiera 96:82 (24:17, 26:23, 25:32, 21:10), Tallinn Kalev/SNABB kaotas võõrsil tabeli kolmandale Riia VEFile 64:94 (25:18, 16:12, 29:13, 24:21).

Viimsi haaras mängu avaveerandil sisse edu, kuid teisel veerandil jõudsid vastased veel kahe punkti kaugusele, ent Viimsi tõrjus rünnaku. Enne otsustavat veerandit oli aga seis 75:72. Neljandal perioodil pääses Valmiera ka viivuks ette, kuid siis tegi Viimsi 16:0 spurdi ja võttis veenva võidu.

Ukrainlane Artjom Kovalov oli Viimsi parim 32 punktiga, kuid põhiraskust kandsid ikkagi eestlased. 25 punkti viskas Stefan Vaaks, mis tähistab 18-aastase mängija isiklikku rekordit. Jorgen Rikberg ja Oliver Suurorg viskasid 12 punkti.

12. kohta oleva Viimsi jaoks oli tegemist hooaja viienda võiduga ning kuna alistati tabeli 14. klubi, siis nopiti otsese konkurendi skalp.

Tallinn Kalev sai võõrsil VEFile vastu vaid esimestel minutitel, kui juhtima mindi 8:2. Edasi läks VEF oma teed ning sai viimasel veerandil kätte ka 37-punktilise edu, mille Kalev suutis vähendada 30 peale.

Kalevi mängu vedasid leegionärid, 14 punkti viskasid Tyler Gaskins ja James Moore, 12 punkti kogunes Toomas Raadiku arvele. Pealinnaklubi on tänavu saanud vaid kaks võitu ning on langenud liiga punaseks laternaks.