Pahvi juhendatav Keila valmistas Tartule taas korralikult peavalu

Pildil Tartu peatreener Gundars Vetra (paremal) ja Märt Rosenthal, kes seekord viskas 20 punkti. Foto: Margus Ansu

Eesti-Läti korvpalliliigas võõrustas Tartu Ülikool Maks&Moorits neile külla sõitnud Keila Coolbeti meeskonda. Tulises lahingus teenis kodumeeskond 77:73 võidu.

Mullune hõbedameeskond Tartu on alates Keila liitumisest kõrgliigaga, olnud nendega suurtes raskustes. Mullu ei suudetud Eesti-Läti ühisliiga põhihooajal Keilast kordagi jagu saada ning see trend jätkus sa novembris toimunud vastasseisus, kus Keila teenis koduväljakul 80:73 võidu.

Tänases kohtumises hoidis kodumeeskond pidevalt initsiatiivi ning endale võideldi kätte ka suur eduseis. Pärast Tartu 36:31 võiduga lõppenud avapoolaega kasvas kodumeeskonna edu kolmandal veerandil hetkeks 15-punktiliseks. Sellest ei suudetud täielikult kinni hoida ning Keila pääses viimasel minutil ainult ühe silma kaugusele. Lõpuks suutis Tartu ründelauas valitsedes ikkagi 77:73 võidu teenida.

Võitjate ridades särasid Märt Rosenthal ja Robin Kivi, kelle arvele jäid vastavalt 20 ja 18 punkti. Keila kasuks tõi üleplatsimehena Karlis Zunda 21 punkti.

Liigatabelis tõusis viie kaotuse kõrvale üheksanda võidu teeninud Tartu kuuendale positsioonile. 15st kohtumisest kuus võitnud Keila jätkab 11. real.