Eesti alustas OM-pileti jahtimist jõudemonstratsiooniga

Robert Arrak oli Eesti koondise üks parimaid.
Robert Arrak oli Eesti koondise üks parimaid. Foto: IIHF.com

Eesti jäähokikoondis alustas mängudega 2026. aasta olümpiamängude kvalifikatsiooniturniiril. Avamängus seljatati 21:0 Bulgaaria.

Eesti alustab OM-pileti jahtimist kvalifikatsiooniturniiri teiselt tasemelt. Islandis peetaval turniiril kohtub Eesti lisaks võõrustajatele veel ka Lõuna-Aafrika Vabariigiga. Avamatšis ei tekkinud Bulgaariaga eestlastel vähematki probleemi.

Kohtumist viiendal minutil juhtima pääsenud Eesti võitis avakolmandiku 3:0, ent seejärel algas tõeline hävitustöö. Enne otsustavat perioodi säras tablool Eesti 11:0 eduseis ning kohtumine lõppes sinisärkide 21:0 võiduga.

Avavärava visaud Vadim Vasjonkin valiti kohtumise parimaks, kui tema arvele jäi kokku neli tabamust ja üks väravasööt. Kübaratriki suutis kirja saada veel Rasmus Kiik. Vähemalt kaks väravat said kirja Robert Arrak, Maksim Lokov ja Nikita Puzakov.

Järgmisena läheb Eesti vastamisi Lõuna-Aafrikaga ning antud kohtumine toimub homme. Kvalifikatsiooniturniirile pannakse punkt Islandi vastu pühapäeval. Edasipääsu järgmisesse kvalifikatsioonivooru kindlustab ainult esikohameeskond.