Jarmo Jagomägi
, Reporter
TalTechi peatreener Alar Varrak.
TalTechi peatreener Alar Varrak. Foto: Kristjan Teedema

Eesti-Läti korvpalliliigas peeti täna kaks mängu. TalTech/Optibet kaotas võõrsil Riia VEFile, Keila Coolbet sai kodus lüüa Rapla Avis Utilitaselt.

Septembri lõpus Läti parimat klubi üllatanud tehnikaülikooli võistkond jäi sel korral rongi alla. VEF alustas mängu 8:0 spurdiga ja võitis avaveerandi 33:14. Poolajaks kasvatati edu juba 54:26 peale.

Järgmised 20 minutit polnud enam päris nii ühepoolsed, ent tõsiseks mänguks ei läinudki. Võõrustajad panid oma paremuse maksma 95:59.

TalTechi poolelt jäi eemale tiimi liider Kasper Suurorg. Lisaks ei teinud kaasa tagamees Ran Andre Pehka ja äär Rasmus Andre. Võistkonna parimana viskas Gregor Ilves 14 silma. VEFi kasuks panustasid võrdselt 13 silma Arnaldo Toro Barea ja Roberts Berzins.

Nelja kaotuse kõrvale 11. võidu saanud VEF kindlustas kolmandat positsiooni. TalTech on kaheksa võidu ja kuue kaotusega samal pulgal Ogre ja Liepajaga. Jagatakse seitsmendat kuni üheksandat kohta.

Eelnevast üheksast mängust vaid ühe võidu saanud Rapla sai Keilas veidi leevendust. Edule valati vundament avapoolajaga, kui võõrustajate 39 punktile vastati 51ga. Järgmise 20 minutiga võõrustajad kuuest silmast lähemale ei jõudnudki. Lõpuks säras tablool külaliste 86:75 paremus.

Rapla parim oli 20 punkti kogunud Obrad Tomic. Keila kasuks viskas Kevin Johnson 15 silma.

Rapla teenis 11 kaotuse kõrvale viienda võidu. Tegemist oli värskelt peatreeneriameti üle võtnud Brett Nõmme esimese triumfiga. Keila saldo on 6-10. Tabelis hoitakse vastavalt 13. ja 11. kohta.