Eesti koondise maruline algus: kahe mänguga 30 väravat

Toimetas Karl Juhkami
Eesti hokimehed tähistamas väravat.
Eesti hokimehed tähistamas väravat. Foto: Eero Vabamägi

Eesti meeste jäähokikoondis jätkas edukalt Islandil toimuvat 2026. aasta taliolümpia kvalifikatsiooniturniiri.

Neljapäevases avamängus koguni 21:0 Bulgaaria alistanud pääsukesed – nõnda Eesti hokikoondist kutsutakse – oli eile 9:2 üle Lõuna-Aafrika Vabariigi koondisest.

Eesti koondise viis juhtima Marcus Appelberg, kuid avakolmandik lõppes ikkagi 1:1 viigiseisul: vastaste leerist oli täpne Kluyts Paulus. Oma paremuse pani Eesti maksma teisel perioodil, võites kolmandiku 5:1. Viimase kolmandikuga lisati veel kolm väravat.

Eesti poolelt viskas Appelberg lõpuks neli väravat, ühe tabamuse lisasid omalt poolt Lauri Lahesalu, Harri Koll, Vadim Vasjonkin, Robert Arrak ja Daniil Fursa. LAVi teine tavamus kirjutati Marc Giot nimele.

Pühapäeval ootab Eestit ees kohtumine Islandiga, kel samuti senisest kahest kohtumisest all kaks võitu. See tähendab, et homse duelli võitja edeneb olümpia valikturniiril kolmandasse ringi, mille mängud peetakse 2024. aasta veebruaris.