VIDEO Jürgens vedas suurepärase partiiga meeskonna Leedus võidule

Carlos Jürgens.
Carlos Jürgens. Foto: Nevezis/Facebook

Leedu korvpalli kõrgliigas teenis võidulisa Eesti korvpallikoondislase Carlos Jürgensi leivaisa Kedainiai Nevežis, kui koduväljakul alistati Panevėžyse Lietkabelis 106:94. Eestlane oli võitjate üks parimaid.

Leedu kõrgliiga neljanda meeskonna vastu alustas Nevežis kohtumist korralikult. Avaveerandi võitis küll favoriidikoormat kandnud Lietkabelis 26:25, ent kodumeeskond oli selgelt mängus sees. Teisel veerandil haarati juba ka initsiatiiv ning poolajapausile mindi Nevežise 57:49 juhtimisel.

Kolmandal veerandajal suutis kodumeeskond juba kahekohalise juhtseisu välja võidelda, ent otsustaval perioodil läks ikkagi pingeliseks. Lietkabelis suutis parimal juhul kahe punkti kaugusele jõuda (85:83), ent sellest enamat ei suudetud. Kohtumise lõpus 14:5 vahespurdi teinud Nevežis teenis 106:94 võidu.