Türgi jalgpalli varjutab järgmine skandaal: see on kurb päev (1)

Türgi jalgpallis puhkes järgmine skandaal.
Türgi jalgpallis puhkes järgmine skandaal. Foto: ZUMAPRESS WIRE / Depo Photos / SCANPIX

Türgi jalgpalliliiga on praegu probleemide küüsis.

Türgis lõppes eile kõikides jalgpalliliigades president Recep Tayyip Erdoğani kehtestatud mängukeeld. Keeld kehtestati, kui möödunud nädalal otsustas Ankaragücü klubi president Faruk Koca pärast kohtumist jalutada väljakule, et lüüa peakohtunik Halil Umut Meleri.

Tippliiga sai probleemideta kesta kaks kohtumist, kui hakkas jälle juhtuma. Sedapuhku otsustas ohjad enda kätte haarata Istanbulspori president Ecmel Faik Sarıalioglu. Tema klubi oli Trabzonspori vastu 68. minutil 1:2 kaotusseisu jäänud. Istanbulspor uskus, et neile tehti ülekohut andmata penalti näol veidi enne Trabzonspori juhtväravat.

Nõnda astuski Sarıalioglu viis minutit hiljem väljakule ning nõudis enda mängijatelt platsilt lahkumist. Mõned Istanbulspori mängijad püüdsid teda käsust loobuma panna, ent see ei õnnestunud.

«See on kurb päev jalgpalli jaoks. Jääme ootama jalgpalliliidu otsust edaspidise kohta,» lausus Trabzonspori treener Abdullah Acvi pärast kohtumist.