Kalev/Cramo kindlustas ootamatult tuliseks läinud kohtumises liidrikohta

Kalev/Cramo teenis spordiajakirjanike seas maksimum punktid.
Kalev/Cramo teenis spordiajakirjanike seas maksimum punktid. Foto: Tairo Lutter

Eesti meisterklubi BC Kalev/Cramo jätkas Eesti-Läti ühisliigas võiduseeriat, kui Sõle spordikeskuses seljatati 89:78 Läti ülikool.

Kalev/Cramo teenis Eesti-Läti ühisliigas kuuenda järjestikuse võidu, ent see tuli ootamatult keeruliselt, kuna eelviimasel kohal paikneva Läti ülikooli vastu ei suudetud suurt eduseisu kuidagi hoida.

Eesti meisterklubi alustas kohtumist keeruliselt, kui jäi kiiresti 4:11 kaotusseisu ja kaotati avaveerand 20:21. Teisel veerandajal haarasid kalevlased initsiatiivi, ent pikemale pausile mindi Eesti klubi üsna väikses 52:48 eduseisus.

Teise poolaja alguses parandas Eesti klubi selgelt kaitset ning eduseis hakkas kasvama. 19:4 spurdiga suudeti 19 punktiga juhtima pääseda, ent suurt edu ei suudetud kuidagi säilitada. Viimasel veerandajal jõudsid lätlased parimal juhul seitsme punkti kaugusele, ent enamaks suutelised poldud. Lõpuks särasid tablool Kalev/Cramo 89:78 võidunumbrid.

Võitjate edukaimana viskas Mihkel Kirves 20 punkti. Teda toetasid Kaspar Kitsing 15, Kregor Hermet 14 ja Rauno Nurger 10 silmaga. Läti ülikooli kasuks viskas üleplatsimehena 23 punkti Norberts Strautins.

Kalev/Cramo jätkab pärast tänast ühisliigas esikohal, olles võitnud 15 kohtumisest 14. Läti ülikool on 18 mängust ainult kolm võitnud ja see annab 16 meeskonna konkurentsis 15. koha.