Üllatusmees tegi norralastel Tour de Skil selja prügiseks

Perttu Hyvärinen.
Perttu Hyvärinen. Foto: EPA/TERJE PEDERSEN/SCANPIX

Tänavune Tour de Ski jätkus Toblachis sõidetud 10 km klassikasõiduga, mille võitis üllatuslikult soomlane Perttu Hyvärinen. Parima eestlasena lõpetas Alvar Johannes Alev võistluse 47. kohaga.

Soome suusasõbrad on aastaid lootnud Iivo Niskanenile, ent nüüd sai särada tema 32-aastane kaasmaalane Hyvärinen. Oma karjääri 110. MK-sarja stardil tuli viimaks esimene poodiumikoht ja kohe ka selle kõige kõrgem aste.

Hyvärinen läbis distantsi ajaga 23.08,6, millega oli selgelt konkurentidest kiirem. Tour de Ski üldliidriks kerkinud Erik Valnes kaotas võitjale 16,2 ja suurim favoriit üldvõidule Harald Østberg Amundsen 17,2 sekundit.

Rajal oli ka kolm Eesti meest, kellest parimat minekut näitas Alev, kes jõudis ka 50 parema hulka. 30-aastane Alev kaotas Hyvärinenile 1.49,3, mis andis täna 47. koha. Martin Himma (+2.12,0) leppis 59. ja Kaarel Kasper Kõrge (+2.47,1) 74. kohaga. Kokku finišeerus teise osavõistluse 91 sportlast.

Tour de Ski jätkub juba homme, mil sõidetakse korraldajate prohmaka tõttu 20 km vabatehnika jälitussõit.