Arsenal luhtas võimaluse kalendriaasta esikohal lõpetada

Fulham röövis Arsenalilt kõik kolm punkti.
Fulham röövis Arsenalilt kõik kolm punkti. Foto: AP Photo/Alastair Grant/Scanpix

Inglismaa jalgpalli kõrgliigas peeti tänavuse kalendriaasta viimased kohtumised.

Uuele kalendriaastale läheb esikohal endiselt vastu FC Liverpool, kes peab enda 20. vooru kohtumise 1. jaanuaril. Neist ei suutnud mööda kerkida Eesti esikinda Karl Jakob Heina leivaisa Londoni Arsenal, kes loovutas ootamatult punkte Fulhami vastu.

Arsenal asus võõrsil peetud kohtumist viiendal minutil Bukayo Saka tabamusest juhtima, ent pidu liiga kaua nende õuel ei käinud. 29. minutil viigistas mänguseisu mängukeelu alt vabanenud Raul Jimenez ning täistunni täitumisel viis Fulhami juhtima Bobby De Cordova-Reid.

2:1 tulemusega kohtumine ka lõppes, mis jättis kõik punktid Fulhamile. Nõnda lõpetab Arsenal 2023. aasta neljandal positsioonil, olles 20 vooruga kogunud 40 silma. Seejuures lahutab neid liidrikohal olevast Liverpoolist ainult kaks silma. Nende vahele mahuvad veel 42 silma kogunud Aston Villa ja sarnaselt Arsenalile 40 punkti peal olev Manchester City.